Neden Müzik? Hayatınızdaki Yeri Nedir?

Müzik, ailemizde sadece benim ilgi gösterdiğim bir sanat değildi.

Dedem, Amcalarım, Dayılarım müziğe kıymet veren, imkanları ölçüsünde icra eden insanlardı. Birlikte yaptıkları sohbetlerde müzik mutlaka olurdu. Bu konuda eğitimleri olmamıştı fakat, dinlemek için seçtikleri müzikler onların beğenilerini ve kulaklarını geliştirmişti. Kısacası mensup olduğum ailede, Müzik; hayatın bir parçasıydı ve herkes ondan besleniyordu. Hal böyle olunca bu diğer kuşaklara da bulaşıyor😊

Müzik konuşmaya başlamadan önce hayatıma girdi. Konuşmaya başladığımda ise etrafım  ve kendim ile iletişimimi sağlayan ikinci bir dil oldu.  Bu iletişim zaman içerisinde renklendi ve zenginleşti. Müzik eğitimi almaya başlamam ile, üzerinde düşünülebilen, tasarlanılabilen, hesap yapılabilen taraflarını keşfettim. insan psikolojisine ve duygularına olan etkisini kendimden zaten biliyordum, fakat bu süreçte bu da boyut değiştirdi. Bir meslek seçme zamanı gelince, zorlanmadan kararımı verip uyguladım.

Hangi enstrümanları çalıyorsunuz?

Tanbur, Yaylı Tanbur, Bağlama, Ud, Gitar, Kudüm, bendir.  Bunların yanında eğitimini verecek  kadar; Keman, Yan flüt, Piyano vs..

 

Selamlar,

Fatih Ergişi

Erkişi Sanat Atölyesi

   

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Fatih Ergişi

Fatih Ergişi

Sanatçı, Eğitimci